سیستم آزمون ساز آنلاین چیست و چرا به نرم افزار برگزاری آزمون آنلاین نیاز دارید؟
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۴۰۰
# آزمون ساز آنلاین # نرم افزار آزمون ساز آنلاین # برگزاری امتحان اینترنتی # سایت آزمون ساز آنلاین # ساختن آزمون آنلاین # خرید نرم افزار آزمون ساز آنلاین

آزمون ساز آنلاین

آزمون ساز آنلاین چیست؟

معمولا به نرم افزارهایی که امکانات پیشرفته برگزاری آزمون های تستی و تشریحی را به صورت برخط (online) برای موسسات، مدارس و آموزشگاه ها فراهم می کنند آزمون سازهای آنلاین گفته می شود. این امکانات با توجه به پیشرفت گوشی های هوشمند و رشد تقاضای استفاده از خدمات اینترنتی افزایش چشمگیری در سطح کشور پیدا کرده است.

ممکن است شما صرفا استفاده از نرم افزارهای آزمون ساز را محدود به ایام محدودیت های فعلی بدانید که با توجه به افزایش شیوع کرونا بسیاری از مدارس  و آموزشگاه ها غیر حضوری شده اند. اما خوب است بدانید که در کشورهای پیشرفته دانش آموزان امکانات مختلفی را برای دستیابی به خدمات آموزشی تجربه می کنند [EExam]. قطعا این موضوع در کشور ما نیز حاکم است و آموزشگاه هایی که زودتر برای دستیابی به نرم افزارهای پیشرفته مدیریت یادگیری (LMS) اقدام میکنند از باقی رقبا همواره جلوتر خواهند بود. همچنین والدین دانش آموزان اعتماد بیشتری به این آموزشگاه های خواهند کرد زیرا استفاده از سیستم مدیریت آموزشی یا همان ال ام اس نشان دهنده احترام این آموزشگاه ها به دانش آموزان و دانشجویان است.

یکی از بخش های سیستم مدیریت یادگیری آزمون ساز آنلاین و اینترنتی است که  در ادامه به بررسی دلایل استفاده از آزمون ساز آنلاین پیشرفته و بخش های مختلف آن می پردازیم.

 

چرا باید از آزمون ساز آنلاین استفاده کرد؟ امکانات آزمون ساز آنلاین مناسب چیست؟

افزایش کارایی دانش آموزان

بسیاری از امتحانات برگزار شده در طول سال صرفا برای ارزیابی خود دانش آموز است و نمرات آن تاثیر چندانی در مدارک تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان ندارد. بنابر این می توان این امتحانات را به صورت آنلاین برگزار کرد تا علاوه بر کاهش هزینه های برگزاری حضوری بتوان تعداد  آن ها را افزایش داد. این موضوع کمک بسیار زیادی در روند رشد تحصیلی دانشجویان و دانش آموزان خواهد کرد.

 

امکان برقراری آزمون در هر زمان از شبانه روز

بسیاری از زمان های مناسب برای تحصیل دانشجویان و دانش آموزان به دلیل تعطیلات مختلف از دست می روند. همچنین برخی از دانش آموزان امکان مراجعه حضوری برای امتحان دادن را ندارند. این موضوع می تواند به دلیل دوری از محل برگزاری امتحانات یا به دلایل دیگری رخ دهد و باعث از دست دادن فرصت زیاد آموزشی برای آن ها می شود. با داشتن دسترسی به آزمون ساز اینترنتی مناسب شما می توانید در هر زمان از شبانه روز امتحان اینترنتی بگیرید و نتایج آن به صورت آنی در اختیار دانش آموزان عزیز قرار گیرد.

بهترین آزمون ساز آنلاین

امکان برقراری جلسات مجازی بررسی آزمون

یکی از امکانات سیستم مدیریت یادگیری امکان برقراری کلاس آنلاین خصوصی و نیمه خصوصی برای بررسی امتحانات برگزار شده است. همچنین شما از پلتفرم کلاس آنلاین شرکت ریسمان تجارت ایرانیان نیز می توانید استفاده کنید. این موضوع به دانشجویان و دانش آموزان کمک می کند تا سوالاتشان را به راحتی از معلم بپرسند و حل کنند. بنابر این با افزایش سرعت تشریح و حل و فصل سوالات درسی و اشکالات دانش آموزان رشد تحصیلی آن ها افزایش چشمگیری خواهد داشت.

 

تصحیح برگه های امتحانی

یکی از قابلیت های امتحان آنلاین این است که در امتحانات چهار گزینه ای لازم نیست مدرس تصحیح برگه ها را به صورت دستی انجام دهد که نیازمند صرف زمان زیادی نیز هست. آزمون ساز آنلاین مناسب قابلیت تصحیح تمام برگه ها را به صورت خودکار دارد. مدرس تنها آزمون را برگزار میکند و تمام کارها خودکار توسط آزمون سازی انجام می شود. این قابلیت باید در یک آزمون ساز اینترنتی یا تحت شبکه حتما وجود داشته زیرا در غیر این صورت سختی های تصحیح را به معلم تحمیل خواهد کرد.

 

سیستم های ضد تقلب

قابلیت های ضد تقلب در آزمون سازهای رایگان معمولا وجود ندارد. این یکی از امکاناتی است که آزمون ساز های رایگان در نظر نمی گیرند زیرا بیشتر به عنوان فرم ساز استفاده می شوند. برای مثال آزمون ساز گوگل همان گوگل فرم است که امکانات بسیار محدود و کمی در برابر قابلیت های یک آزمون سازی آنلاین اختصاصی دارد. در واقع این فرم ساز ها بیشتر برای کاربردهای دیگری طراحی شده اند که متاسفانه بسیاری از مدرسین از این فرم ساز ها به جای آزمون ساز استفاده می کنند که در نتیجه آن افت کیفیت برگزاری آزمون ها را میتوان در آن ها دید.

سیستم ضد تقلب امکان تقلب را با در هم ریزی کامل سوالات و جواب ها به حداقل رسانده و در صورتی که زمان زیادی برای آزمون در نظر گرفته نشود معمولا امکان تقلب به حداقل می رسد. از طرفی امکان پیشرفته تر برای طراحی آزمون های دارای ماژول ضد تقلب نیز وجود دارد که برای آموزشگاه های و موسساتی که این سیستم ها را به صورت اختصاصی خریداری می کنند راه اندازی می شود.

 

رتبه بندی دانش آموزان/دانشجویان

یکی از قابلیت های اسکریپت های آزمون ساز مدارس این است که بدون نیاز به هیچ تلاش اضافی تمام دانش آموزان را بعد از امتحان رتبه بندی می کند. بهترین آزمون سازهای آنلاین از این قابلیت در سایت و نرم افزارهای خود استفاده میکنند تا بهترین کارنامه و تجربه امتحان را برای دانش آموزان و معلم ها ایجاد کنند. از طرفی در ال ام اس های معتبر مانند سیستم مدیریت یادگیری ریسمان این امکان برای مدیر و معاونین ارشد آموزشگاه ها و مدارس وجود دارد تا تمامی کارنامه ها را بررسی کرده و از وضعیت تحصیلی تک تک دانش آموزان با خبر باشند. رتبه بندی دانشجویان یا دانش آموزانی که در امتحانات آنلاین شرکت می کنند بر اساس درصد و زمان ارزیابی می شود و در نهایت به صورت کامل در اختیار معلم ها و مدیران موسسه قرار می گیرد. همچنین دانش آموزان می توانند کارنامه های خود را به صورت دقیق در نهایت در پروفایل خود مشاهده کنند.

 

برگزاری امتحانات جامع با تعداد بالای داوطلبان

بسیاری از امتحانات جامع که در یک مقطع در یک مدرسه انجام میشود یا در یک ناحیه یا منطقه با شرکت تعداد بالایی از دانش آموزان روبرو می باشد. یکی از قابلیت های اختصاصی آزمون سازهای اختصاصی آنلاین این است که می تواند چنین قابلیتی را برای یک موسسه و آموزشگاه بزرگ فراهم کند. این امتحانات که به طور معمول دارای چند هزار کاربر همزمان دارد نیازمند تمهیداتی است که تنها تعداد کمی از آزمون سازهای آنلاین چنین قابلیتی را دارند. بنابر این اگر مدیر دانشگاه یا مراکز بزرگ آموزشی هستید حتما از تعداد نفراتی که میخواهند در آزمونهای شما به صورت همزمان شرکت کنند باید تخمین مناسبی داشته باشید تا کیفیتی عالی را در برگزاری این امتحانات آنلاین شاهد باشید.

 

ثبت نمرات در پروفایل کاربری دانش آموزان

در یک سایت معتبر که قابلیت برگزاری آزمون آنلاین را دارد معمولا پروفایل های متعددی برای دانش آموزان، مدرسین و مدیران و معاونین تعریف می شود. تمام فعالیت های دانش آموزان در مانند نمرات آن ها به طور خودکار ثبت شده و قابل پیگیری است. همچنین والدین می توانند دسترسی مستقیم به این نمرات داشته باشند و از آخرین وضعیت تحصیلی فرزندان خود با خبر شوند. نمرات آزمون ها تا پایان سال تحصیلی قابل دسترسی بوده و در هر زمان نیز می توان وضعیت پیشرفت تحصیلی دانش آموز را بررسی کرد.

 

امکان برگزاری آزمون های تشریحی

یکی از قابلیت های آزمون سازهای آنلاین برگزاری آزمون های تشریحی آنلاین است. بسیاری از دروس امتحانی نیازمند برگزاری آزمون تشریحی هستند و این موضوع اجتناب ناپذیر است. یک سامانه مدیریت یادگیری قدرتمند امکان برگزاری آزمون های تشریحی را برای مدرس ها و کاربران خود فراهم میکند و امکانات کامل این نوع آزمون ها را در اختیار معلم ها قرار می دهد. یکی از قابلیت هایی که این نوع آزمون سازهای تشریحی اینترنتی دارند امکان تعامل کامل و نمره دهی و بازنگری امتحان پس از آزمون است. همچنین تمام این اطلاعات به طور کامل بر روی سرورهای سایت آزمون سازهای آنلاین باقی می ماند تا هر زمان که لازم بود معلم و یا کادر آموزشگاه بتوانند به آن مراجعه کنند. 

 

برگزاری آزمون تستی با فرمت پی دی اف (pdf) یا سوالهای تایپی

بهترین نرم افزارهای آزمون ساز آنلاین معمولا با قابلیت هایی عرضه می شوند که به معلمین آزادی عمل برگزاری امتحانات را تا حد ممکن می دهند. این قابلیت های در یک سیستم مدیریت یادگیری (ال ام اس) به روز و پیشرفته وجود دارد. طراحی سوالات می تواند در داخل پروفایل هر معلم صورت گیرد و بدون نیاز به هیچ نرم افزاری سوالات خود را در داخل سامانه آزمون ساز آنلاین تایپ کنند. این روش طراحی سوالات برای انواع دروس مختلف اعم از ریاضی، فیزیک، عربی، شیمی و دروس عمومی و زبان کاملا بومی و قابل استفاده است. این نوع روش طراحی امکانات قابلیت جستجو را در میان هزاران سوال در بانک سوالات معلم ها به آن ها می دهد. با توجه به اینکه این کار یک بار انجام می شود دیگر نیازی به استفاده از بانک سوالات آزمون ساز های دیگر نمی باشد. این روش برای معلم های رده بالای کشور برای طراحی سوالات بسیار مناسب است که آزمون های چند هزار نفره برگزار می کنند.

از طرفی روش دیگری برای برگزاری آزمون های آنلاین وجود دارد که در این روش سوالات تنها به صورت pdf (پی دی اف فرمت قابل جابجایی فایل های متنی می باشد) در پروفایل معلم ها آپلود می شود. بانک فایل های اختصاصی معلم ها می تواند در برگیرنده تعداد زیادی از این فایل ها باشد که به صورت همیشگی در هر لحظه و تنها با یک کلیک می توانند آزمون های خود را طراحی کنند. این روش با توجه به سرعت بالاتری که دارد به شدت مورد توجه معلم ها و پرسنل مدارس و آموزشگاه ها است که فرصت کافی برای ورود سوالات را ندارند. همچنین پاسخنامه آزمون نیز در سایت قرار گرفته و در زمان مشخصی که مدرس آن را تعیین می کند در دسترس دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

 

آزمون ساز خودکار هوشمند برای کمک به معلم ها

یکی از امکانات آزمون ساز آنلاین امکان ساخت خودکار آزمون است که در این روش معلم فقط درجه سختی و فصل و دروس امتحانی مورد نظرش را مشخص می کند و امتحانات به طور خودکار ساخته شده و در اختیار دانش آموزان یا دانشجویان قرار می گیرد. بنابر این دیگر نیازی به حتی جستجو برای طرح سوالات نمی باشد. همچنین این آزمون ساز طوری طراحی شده است که در هر بار امتحان سوالاتی را برای دانش آموزان در نظر میگیرد که در آزمون های قبل استفاده نشده باشند. بنابر این با استفاده از آزمون ساز آنلاین شما می توانید به راحتی و با آسودگی خیال امتحانات خود را برای تعداد افراد زیادی برگزار کنید و تمام دردسرهای ساخت و طراحی و تصحیح امتحانات را به سیستم آزمون ساز آنلاین بسپارید.

 

بانک اختصاصی سوالات هر معلم

در آزمون ساز آنلاین بانک سوالاتی وجود دارد که معلم ها می توانند برای برگزاری امتحانات از آن استفاده کنند. این بانک سوالات کاملا اختصاصی بوده و به هیچ عنوان سوالات شما برای افراد دیگر نمایش داده نمی شود. تنها زمان نمایش سوالات در زمان کوتاه امتحان برای دانش آموزان از قبل تعریف شده و احراز هویت شده در سامانه آموزش و یادگیری است. بنابر این یکی از گزینه های مناسب برای برگزاری امن امتحانات به صورت آنلاین استفاده از آزمون ساز آنلاین مناسب است. در این بانک اختصاصی تمام سوالات معلم و جوابیه ها و فایل ها قرار دارد و در هر لحظه قابل ویرایش و تغییرات مختلف است. بنابر این معلمینی که از این سیستم ها برای برگزاری آزمون های آنلاین استفاده می کنند به راحتی و با خیال آسوده می توانند سوالات خود را برای برگزاری آزمون در این سامانه قرار دهند. امنیت و کیفیت برگزاری امتحانات را یک سیستم خوب آزمون ساز در طول امتحان و قبل و بعد از برگزاری آزمون باید تامین کند.

بانک سوالات اختصاصی نرم افزار سایت آزمون ساز آنلاین

زمانبندی انعطاف پذیر آزمون ها

یکی دیگر از امکانات منحصر به فرد آزمون ساز آنلاین این است که می تواند بازه ای که دانش آموز امتحان می دهد را از بازه در دسترس بودن سوالات برای امتحان جدا کند. با استفاده از این روش دیگر نگران تداخل زمانی امتحانات نباشید و به راحتی و با خیال راحت امتحانات خود را به صورت آنلاین برگزار کنید. این موضوع نیز کاملا قابل انعطاف بوده و میتوانید برای برگزاری آزمون بازه دسترسی به امتحان را برابر زمان اجرای آزمون کنید که در این صورت به شکل آزمون های برگزار شده به صورت رسمی در می آید. با این امکان بازه امتحان کاملا منعطف شده و قابل استفاده برای طیف زیادی از  آموزشگاه ها و مدارس سراسر کشور خواهد بود.

 

تولید کارنامه اختصاصی توسط معلمین

معلم و کادر آزموشگاه و مدرسه می توانند به صورت اختصاصی به کارنامه هر کدام از دانش آموزان دسترسی داشته باشند. همچنین می توانند نظرات خود را برای والدین یا خود دانش آموز نوشته که به رشد تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان کمک بسیاری خواهد کرد. در تولید این کارنامه ها برای دانش آموزان این معلم ها هستند که می توانند در زمان برگزاری آزمون مشخص کنند که آیا نمره منفی داشته باشد یا خیر؟ بنابر این انعطاف زیادی برای نمره بندی کارنامه دانش آموزان در اختیار معلم ها و پرسنل مدارس قرار خواهد گرفت.

 

تولید گزارشات پیشرفت دانشجو/دانش آموز

یکی از امکانات پیشرفته سایت آزمون ساز آنلاین این است که می تواند به صورت کاملا خودکار نمودارهای رشد دانش آموزان و دانش پژوهان را تولید کند. این موضوع باعث مصور شدن نحوه رشد دانش آموزان در دروس مورد نظر می شود. همچنین گزارشات پیشرفت در پروفایل دانش آموزان قابل دسترسی است. از طرفی مدیران و معاونین می توانند این گزارش ها را بررسی کنند و وضعیت تحصیلی دانش آموزان را در هر زمان از طول سال تحصیلی مشاهده کنند. از طرفی این امکان برای والدین نیز وجود دارد که با مراجعه به بخش های وضعیت تحصیلی پروفایل دانش آموز در جریان تمام فرآیندهای تحصیلی دانش آموزان قرار بگیرند. این موضوع باعث کاهش هزینه های رفت و آمد به مدارس شده و تمام دردسرهای پیگیری را برای والدین و مدارس کم خواهد کرد. همچنین با توجه به اینکه سامانه مدیریت آموزش و یادگیری در هر جا و هر زمانی قابل دسترسی است تمام کادر مدرسه و والدین می توانند سرعت دسترسی خود را روند پیشرفت تحصیلی فرزند خود افزایش دهند. این موضوع بدون شک موجب پیشرفت وضعیت تحصیلی فرزندان شما خواهد شد.

 

اطلاع رسانی پیامکی والدین و دانش آموزان

یکی از روش های اطلاع رسانی به والدین و دانش آموزان از طریق پانل پیامکی است که مدارس می توانند این ماژول را نیز به سیستم مدیریت یادگیری خود و آزمون ساز اضافه کنند. البته حتما باید از یک سیستم مدیریت آموزش پیشرفته استفاده کنید که این قابلیت ها را داشته باشد. در این حالت کلیه امتحانات جامع و درسی و کارنامه ها و رتبه دانش آموزان از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود. استفاده از این ماژول بر اساس علائق کادر مدارس و اولیا و مربیان است و در صورت نیاز برای آزمون ساز آنلاین استفاده می شود. بنابر این والدین می توانند از تمامی اطلاعات مربوط به روند تحصیلی دانش آموزان خود با خبر شوند.

 

پشتیبانی کامل برای برگزاری امتحانات

یکی از عمده محبوبیت های شرکت ریسمان تجارت ایرانیان نحوه پشتیبانی این شرکت از مشتریان است. تمامی امکانات و نرم افزارهای این شرکت با پشتیبانی کاملا و بی قید و شرط در اختیار مشتریان قرار می گیرد و در هر زمان از شبانه روز آماده پاسخگویی به مشکلات و پیشنهادات تمام مشتریان هستیم. ما در اینجا در شرکت ریسمان تجارت ایرانیان در تمام طول زمان امتحانات در کنار شما هستیم و مشکلات احتمالی را با جزییات حل خواهیم کرد. بنابر این استرس ناشی از برگزاری درست امتحانات آنلاین (اینترنتی) خود را به ما بسپارید و تمرکز خود را برای طراحی آزمون مصروف دارید. شرکت ریسمان تجارت ایرانیان پشتیبان فناور شما در استفاده از تمامی امکانات این شرکت می باشد.

 

https://rismanti.com/lms