سیستم مدیریت آموزشی یا ال ام اس چیست؟
تاریخ انتشار : ۱۳ تیر ۱۴۰۰
# ال ام اس # سامانه آموزشی # سیستم آموزشی دهخدا # مشاوره رایگان خرید سیستم آموزشی # LMS # خرید lms # سامانه lms شرکت ریسمان

بهترین سامانه آموزشی lms در ایران

سامانه آموزش مجازی معمولا یک نرم افزار تحت شبکه یا تحت وب است که می تواند به صورت اختصاصی یا اجاره ای در اختیار مدارس و آموزشگاه ها برای ارائه خدمات آموزشی شان قرار گیرد. سامانه lms  معمولا از بخش های مختلفی تشکیل می شود که حتما برای انتخاب بهترین سامانه آموزشی مجازی باید آن ها را در نظر بگیرید. ما در این مقاله تلاش می کنیم این موارد را با هم بررسی کنیم.

اولین سامانه درسی و آموزشی ( lms ) در اواخر سال ۱۹۹۰ ساخته شد. این سامانه آموزشی خدماتی نظیر: مدیریت آموزشگاه، مستندسازی، گزارش گیری، اتوماسیون آموزشی و انتقال درس ها و مطالب آموزشی به دانش پژوهان و دانش آموزان را بر عهده دارد.

ویژگی های بهترین سامانه آموزشی در ایران

سوالی که پیش میاید این است که بهترین ال ام اس باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

از ویژگی های مناسب بهترین ال ام اس که میتوانید تهیه کنید موارد زیر از اهمیت بالایی برخوردار هستند:

  • مدیریت دروس و کاربران وسطح دسترسی
  • ارزیابی آنلاین دانش آموزان
  • امکان ارائه آنلاین و آقلاین دروس به دانش آموزان
  • گزارش گیری دقیق و اتوماتیک از سیستم lms

سامانه درسی ال ام اس lms در گذشته در اختیار دانشگاه های معتبر بوده است. اما در سال های اخیر سیستم ها و سامانه های آموزشی خوبی به صورت رایگان در اختیار نیازمندان به یک سامانه ال ام اس قرار گرفته است. در زیر به برخی از این سیستم های lms اشاره میکنیم.

  • Moodle: یک سیستم رایگان مدیریت یادگیری که به معلمین کمک میکند پلتفرمی برای آموزش اینترنتی داشته باشند. از جمله قابلیت های این سیستم مودل می توان به ارسال تکالیف، فروم گفتگو، دانلود فایل، رتبه بندی، چت و اخبار و اعلان ها، امتحان و آزمون های آنلاین اشاره کرد.

با اینکه این سیستم آموزشی خوبی های خودش را دارد اما متاسفانه به دلیل برخی از مشکلات استفاده از این سیستم با دردسر همراه است. اولین مشکل معمولا در رابط کاربری ضعیف مودل است که فرایند آموزش را برای مدرسینی که تازه با سیستم lms کار میکنند سخت میکند. برای کار با مودل حتما نیازمند آموزش دیدن هستید تا بتوانید فعالیت های آموزشی خود را به درست ترین شکل ارائه کنید. همچنین برای کسانی که میخواهند از این سیستم رایگان استفاده کنند مشکلات دیگری نیز وجود خواهد داشت از جمله: تمام امور مبتنی بر ایمیل بوده و به تعداد زیاد گاهی ارسال ایمیل وجود دارد. اشکلاتی در زمینه بخش های مرتبط با فروم گفتگو و ... حل بساری از این مشکلات وقت و هزینه زیادی از شرکت های کامپیوتری و برنامه نویسی برده است و این نارضایتی ها حتی در سطح دانشگاه های مطرح کشور نیز وجود دارد به طوری که کمتر دانشگاهی در حال حاضر از این سیستم آموزشی و lms رایگان بهره می برد.

سیستم آموزش مجازی مودل MOODLE

  • Joomla: joomlalms یکی دیگر از سیستم های آموزشی است که در دنیا استفاده می شود. متاسفانه این سیستم آموزشی و lms رایگان نیز از مشکلات پیچیده ای رنج می برد. یکی از عمده مشکلات این سیستم آموزشی ضعف سیستم امنیتی آن می باشد. هک کردن یک سیستم joomlalms بسیار ساده است و از بین بردن باگ های امنیتی آن نیز نیازمند متخصصین حوزه امنیت و صرف هزینه های زیاد می باشد. یکی دیگر از ایرادات این سامانه آموزشی مشکلات شدید در سیستم گزارش دهی آن است و البته از موبایل هم به خوبی پشتیبانی نمی کند. گاهی اوقات برای مدارس کوچک و آموزشگاه های نه چندان بزرگ این سیستم جوابگو است اما به هیچ عنوان ما استفاده از این سیستم را هیچ گاه برای مخاطبین مان توصیه نمی کنیم.

جوملا ال ام اس چیست؟

  • Wordpress: سامانه آموزشی ال ام اس ووردپرس با نام لرن پرس learnpress یکی از چند صد هزار پلاگینی است که در اینترنت برای ووردپرس طراحی شده است. این سیستم پر قدرت است اما متاسفانه به پای سیتم های اختصاصی lms نمی رسد. دقت کنید که هزینه این پلاگین بالای ۲۰۰ دلار می باشد و نسخه مورد استفاده در ایران به صورت نال شده استفاده می شود. به عبارتی نسخه ای که شما برای ووردپرس استفاده می کنید به روزرسانی مناسبی نخواهد داشت و البته حتی اگر داشته باشد بسیاری از فیچر ها و خدمات یک سیستم آموزشی اختصاصی را از دست خواهید داد. یکی از مشکلات اساسی این پلاگین نبود مستندات و راهنمای کافی برای کار با آن است و متاسفانه به دلیل محدودیت های اعمال شده بر کشور نمی توانید از پشتیبانی این پلاگین نیز بهره ببرید.

لرن پرس سیستم آموزش lms پلاگین ووردپرس

  • سامانه آموزشی دهخدا (dehkhoda lms): این سامانه آموزشی از بهترین سیستم های مدیریت آموزش حال حاضر در کشور است که تمامی امکانات مورد نیاز برای یک مدرسه یا آموزشگاه و حتی در سطح یک سازمان بزرگ را به خوبی پوشش می دهد. از قابلیت های منحصر به فرد این سامانه می توان از در اختیار قرار دادن فضای ابری برای کاربران، آزمون هایی با شرکت کنندگان بسیار زیاد، امکانات اختصاصی برای هر مدرسه به صورت جداگانه، پشتیبانی مادام العمر و ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته به علاوه تمامی امکاناتی که شما از یک سیستم آموزشی عالی در سطح کشور انتظار دارید. سامانه lms دهخدا با بهره گیری از شبکه توزیع بار پردازشی به سازمان شما قدرتی منحصر به فرد میدهد تا در زمره بهترین مدارس ایران بدرخشید. به همین دلیل برترین مدارس کشور مشتریان همیشگی این ال ام اس هستند و خدمات این آموزشگاه ها و مدارس نسبت به رقبایشان همیشه بهتر است. در سامانه آموزشی دهخدا معلمین و پرسنل آموزشی با کمترین میزان فعالیت به بیشترین سطح از امکانات دسترسی همیشگی دارند. سامانه یکپارچه مدیریت و برگزاری کلاس و آزمون باعث شده است که با استفاده از ال ام اس دهخدا نیازمند هیچ نرم افزار دیگری در این زمینه نباشید و هزینه های آموزشی خود را در پلتفرمی مطمئن راه اندازی کنید.

 

سوال این است که برای تهیه یک سامانه آموزشی مناسب باید چگونه اقدام کنیم؟

حتما باید قبل از خرید یک ال ام اس با مشاورین و متخصصین این حوزه صحبت کنید. شرکت ریسمان تجارت ایرانیان در حوزه تهیه بهترین ال ام اس برای شما مشاوره رایگان در نظر گرفته است. برای دریافت مشاوره رایگان و تخفیف های خرید ال ام اس با مشاورین ما در تماس باشید. همچنین می توانید فرم درخواست مشاوره رایگان را در سایت شرکت پر کنید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و به تمام سوالات شما در این زمینه پاسخ دهند. 

برای اطلاع از  تخفیف ها و مشاوره رایگان در زمینه اقدام برای انتخاب بهترین ال ام اس آموزشی لطفا کد ۱ را به شماره 30008836008636 پیامک کنید. 

مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.