سرویس های رایگان برگزاری وبینار و کلاس آنلاین
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۹
# ویدیو کنفرانس # کلاس آنلاین رایگان # وبینار رایگان بیگ بلو باتن # BigBlueButton # وبینار رایگان ریسمان

وبینار رایگان ریسمان

سرویس ها و خدمات گوناگونی برای برگزاری جلسات آنلاین در دنیا ارائه می شود. برخی از این سرویس ها خدمات خود را تا حدودی رایگان کرده اند که شما می تواند با توجه به نیاز خود از این خدمات بهره‌مند شوید. این خدمات ویدیویی بر اساس محدوده خدمات رسانی و محدودیت‌ هایی که در نظر میگیرند هر کدام جوابگوی نیاز قشرهای مختلفی از کاربران می باشند. ما برخی از این خدمات رو تست و آزمایش کرده و تلاش کرده ایم نتایج آن را در این مقاله منعکس کنیم که این سرویس ها به شرح زیر هستند:

  • Zoom
  • GoToMeeting/GoToWebinar
  • Google Meet/Hangouts
  • Eztalks
  • Risman

نام وبسایت: ZOOM

ویژگی‌های اصلی: این شرکت خدمات ویدیو کنفرانس مختلفی را ارائه می دهد که می تواند تا ۱۰۰ نفر شرکت کننده را به طور همزمان پشتیبانی کند. همچنین امکان اشتراک گذاری صفحه و چت و گفتگوی متنی و امکان ضبط نیز در این بستر مهیا می‌ باشد. همچنین زوم امکان broadcasting برای پخش وبینار شما در Facebook/Youtube Live را مهیا کرده است که از ۱۰۰ تا ۱۰ هزار بیننده را پشتیبانی می کند.

نام وبسایت: GOTOMEETING

ویژگی های اصلی: برای افراد متخصص با امکانات زیاد مناسب است. دوره آزمایشی و دموی ۱۴ روزه این نرم افزار به شما اجازه تست این سرویس ویدیو کنفرانس را می دهد که شمال اشتراک گذاری صفحات و ضبط و همچنین گفتگوی متنی می شود. همچنین gotowebinar به شما اجازه تست ۷ روزه برای ده نفر می دهد که می توانید با استفاده از آن خدمات ایمیل خدوکار و ضبط وبینار را نیز استفاده کنید.

نام وبسایت: GOOGLE HANGOUTS/MEET

ویژگی های اصلی: برای استفاده برای علاقمندان به سرویس‌های مینیمال بسیار مناسب است. کسانی که حوصله هیچ پیچیدگی را زمان برگزاری وبینارشان ندارند (که البته همین موضوع باعث کاهش امکانات و امنیت جلسه آنلاین هم می گردد). این سرویس به راحتی از داخل gmail قابل دسترسی می باشد و شما می تواند تا ۱ ساعت حدود ۱۰۰ نفر را به طور رایگان در وبینار خود داشته باشید. این تعداد درگذشته ۲۵ نفر بوده است و در دوره فعلی به دلیل افزایش نیازمندی افراد به جلسات آنلاین تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است. از خوبی های استفاده از سرویس hangouts/meet می توان به یکپارچگی این خدمات با سرویس های دیگر گوگل نظیر google drive و  gmail نام برد.

نام وبسایت: EZTALKS

ویژگی های اصلی: این سرویس توانایی میزبانی از ۱۰۰ نفر شرکت کننده فعال (دسترسی دوربین و صدا) به همراه ۱۰ هزار شنونده را دارد. همچنین از خدمات جالب این شرکت میتوان به تخته وایتبورد تعاملی و قابلیت های اشتراک گذاری صفحه و گفتگوی متنی اشاره کرد. این سرویس تا ۱۰۰ دقیقه به طور رایگان بوده و سپس برای ادامه استفاده نیاز به خرید اشتراک دارد.

نام وبسایت: RISMAN

ویژگی های اصلی: این سرویس توانایی میزبانی از ۱۰۰ شرکت کننده فعال را دارد و البته در داخل کشور میزبانی می شود. بنابر این کلیه خدمات سایت ریسمان به صورت نیم بها به مشتریان عرضه می شود. همچنین سازمان‌ ها و شرکت های مختلفی که نیاز به برگزاری جلسات تا سقف ۱۰۰۰ نفر را دارند به راحتی با در اختیار داشتن پنل مدیریت امکان برگزاری وبینار های خود را دارا هستند. این خدمات بر هسته بیگ بلو باتن ارائه شده که آسانی کار و محیط جذاب این سیستم به روز برگزاری وبینار در دنیا معروف است. از مزایای استفاده از این خدمات به هزینه پایین برگزاری وبینار و تمامی امکانات لازم برای برگزاری یک وبینار یا کلاس آنلاین می توان اشاره داشت. از جمله این امکانات می توان از اشتراک گذاری صفحات و اشتراک گذاری دوربین و صدا، چت و گفتگوی متنی، تخته وایتبورد، امکان ضبط و پخش و مدیریت جلسات و ... نام برد. همچنین شرکت ریسمان سرویس ویدیو کنفرانس رایگان نیز با محدودیت ۸ کاربر ارایه می کند که مدت هر کدام از این جلسات تا ۴۵ دقیقه است.