چگونه کلاس آنلاین رایگان برگزار کنیم؟
تاریخ انتشار : ۰۱ اسفند ۱۳۹۹
# برگزاری کلاس اینترنتی # برگزاری کلاس اینترنتی رایگان # برگزاری کلاس آنلاین رایگان

روش برگزاری کلاس آنلاین رایگان

در این مقاله ۱۰ روش که می توان یک کلاس آنلاین موفق را برگزار کرد را با هم بررسی می کنیم.

در نظر داشته باشید بهترین راه برای انتقال مفاهیم به مخاطبین خود برگزاری جلسات آنلاین است. این کار هر گونه شک و شبهه ای نسبت به توانایی های شما و تخصص شما را از بین می برد و می تواند شما را به عنوان یک متخصص قوی در آن زمینه معرفی کند. برای شروع می توانید از موارد زیر که به عنوان پیشنهاد مطرح می شود استفاده کنید:

برگزاری کلاس آنلاین رایگان برای شروع:

اگر تا کنون اقدام به برگزاری کلاس های خود به صورت آنلاین نکرده اید هم اکنون زمان شروع کار است. مخصوصا در این دوران که نیاز به متخصصین و مشاوره آن ها بیش از پیش مطرح شده است. در واقع کلاس اینترنتی می تواند ابزار بسیار مناسبی در جعبه ابزار راهکارهای شما برای مخاطبین شما باشید. پس هیچ گاه از آن غافل نباشید.

از طرفی با این کار میتوانید هم زمان خود را به خوبی مدیریت کنید و هم درآمد قابل ملاحظه ای برای خود ایجاد کنید. دیگر برای برگزاری یک کلاس لازم نیست ساعت ها در ترافیک بمانید و زمان خود صرف هیچ کنید. می توانید با چند کلیک ساده به راحتی کلاس آنلاین خود را تشکیل دهید. همچنین با هزینه کمی می توانید برای مدت طولانی کلاس های ۱۰۰ نفره در اختیار داشته باشید. بنابر این تعداد مخاطبین شما به شدت بالاتر خواهد رفت.

انتخاب موضوع در برگزاری کلاس آنلاین بسیار مهم است:

موضوعی که برای تدریس انتخاب میکنید باید مورد علاقه شما باشد. اگر این طور نباشد ممکن است رغبت کافی در هنگام تدریس نداشته باشید و این موضوع کیفیت توضیحات شما را کاهش دهد. همیشه به خاطر داشته باشید که برای تدریس نباید همه چیز را به صورت فشرده گفت بلکه تعداد مشخصی از عناوین را انتخاب کنید و بر روی آن ها تمرکز کنید. البته این موارد را خوب است قبل از برگزاری سمینار آنلاین خود به مخاطبین اطلاع دهید.

در صورتی که برای درآمدزایی اقدام به برگزاری جلسه یا وبینار آنلاین کرده اید حتما:

موضوعی را انتخاب کنید که درخواست زیادی در بازار دارد:

حتما قبل از اینکه موضوع جلسه آنلاین خود را مشخص کنید بررسی کنید که آیا این موضوع مخاطبین لازم را برای شما به دنبال دارد؟ آیا اگر این وبینار را ضبط (ضبط جلسه آنلاین ) کنید، مخاطبین شما از شنیدن و دیدن آن لذت خواهند برد و از همه مهتر این که آیا این اطلاعات را به اشتراک خواهند گذاشت؟

شما باید ۳ مورد را قبل از برگزاری وبینار اینترنتی خود بررسی کنید:

۱. آیا مردم در مورد این موضوع با هم صحبت میکنند؟

۲. آیا مورد سوالاتی در این زمینه از هم می پرسند؟

۳. آیا فاصله ای بین پیشنهادات شما با خواسته های مردم وجود دارد؟

تشکیل گروه های اشتراک منابع:

یکی از راه های مهم نگه داشتن کاربران و مشتریان جلسات آنلاین این است که در شبکه های اجتماعی برای آن ها تشکیل گروه دهید. در این صورت کاربرانی که از وبینارها و کلاس های شما استفاده کرده اند تبدیل به دنبال کنندگان شما خواهند شد.امکاناتی که در شبکه های اجتماعی برای برگزاری وبینارهای مختلف دارید بسیار زیاد است. همچنین می توانید از لایو اینستاگرام یا سرویس های اینترنتی مشابه برای ارتباط نزدیک تر خود با کاربرانتان استفاده کنید.

شناسایی مخاطبین هدف خود:

پس از تعیین موضوع جلسات خود حتما باید جامعه مخاطب خود را بررسی کنید. افرادی که با شنیدن صحبت های شما به وجد می آیند و صحبت های شما برای کارهای آنها مناسب خواهد بود. این ها همان افرادی هستند که بی شک شما را به دیگران نیز معرفی خواهند کرد. برای شناسایی این افراد در ابتدا باید چند مورد را مورد توجه قرار دهید که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:

سن:

شاید باورتان نشود ولی طبق آمارهای به دست آمده میانگین سن کسانی که که از کلاس های آنلاین استفاده می کنند ۳۴ سال است. البته بر اساس موضوع مورد بحث شما این سن تغییر می کند. حتما سعی کنید استایل تمام نوشته ها و صحبت های خود را مناسب با آن گروه سنی کنید. 

جنسیت:

این نسبت تقریبا بین زنان و مردان به یک اندازه است. اما حدودا زنان حدود ۶ درصد بیشتر از مردان از کلاس ها و جلسات غیر حضوری استقبال کرده اند. اما آمار جذاب دیگری در این میان وجود دارد که نشان میدهد تا کنون اکثرا مردان در رشته های خاصی مخصوصا رشته های مهندسی از کلاس های آنلاین استفاده کرده اند. به طور میانگین میزان مشارکت مردان در کلاس های مهندسی خوزه های گوناگون که به طور آنلاین برگزار شده است حدود ۸۵٪ بوده است. 

وضعیت کارمندی:

حتما این موضوع را بررسی کنید که آیا مخاطبین شما کارمند هستند یا خیر؟ دقت کنید که کارمندان بی شک زمان مشخصی برای استفاده از کلاس های شما خواهند داشت. همچنین موضوعات مورد علاقه آنها بر اساس حوزه کاری شان ممکن است تفاوت های زیادی با هم داشته باشد که نیازمند تحقیق و پرس و جو در این زمینه می باشید.

 

 

این مقاله ادامه دارد...